Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radość z pozyskanego dyrektora

26 listopada 1994 | Plus Minus | JM

Czy Sławomir Pietras uratuje poznańską operę

Radość z pozyskanego dyrektora

Strajk chórzystów w Teatrze Wielkim w Poznaniu przyćmił sprawę powołania tam nowego dyrektora. A przecież nie była to zwyczajna nominacja. Dowodzi ona, że mimo w ysiłków centrali trudno dziś zarządzać kulturą z Warszawy.

O Sławomirze Pietrasie jako dyrektorze Teatru Wielkiego zaczęto myśleć w Poznaniu niemal wkrótce potem, jak minister Dejmek pozbawił go identycznej funkcji w stolicy. Argumentów za wyborem tego kandydata było co najmniej kilka. Poznańska opera o d kilku miesięcy przeżywa kryzys. Przeciwko poprzedniemu dyrektorowi artystycznemu, Maciejowi Jabłońskiemu zbuntował się zespół, więc trzeba było go odwołać w trakcie sezonu, tuż po zakończonej sukcesem premierze "Semiramidy", mimo że nikt nie miał pomysłu na następcę. Jabłoński zdaniem lokalnych artystów był zbyt ambitny i zmuszał do pracy, powołany tymczasowo Jacek Kraszewski postanowił...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 333

Spis treści
Zamów abonament