Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

26 listopada 1994 | Świat | PK

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

Polsko-litewskie spotkanie w Mariampolu

Dziś w Mariampolu, na Litwie premier Waldemar Pawlak i szef rządu litewskiego Adolfas Slezevicius dokonają wymiany dokumentów ratyfikacyjnych traktatu polsko-litewskiego. Przed spotkaniem Waldemar Pawlak zwiedzi nowe przejście graniczne w Budziskach.

Lamassoure: wejście Polski do Unii jest faktem

Francja popiera starania Polski o uzyskanie członkostwa w Unii Europejskiej. Wejście Polski do Unii jest już faktem -- powiedział Alain Lamassoure, francuski minister ds. europejskich, który przebywa z wizytą w Warszawie. W najbliższym czasie -- dodał -- trzeba będzie ustalić kryteria członkostwa oraz kalendarz wspólnych działań; sama Unia będzie musiała zmienić swe struktury i przygotować się do przyjęcia nowych członków. Zdaniem Lamassoure'a, czasu jest niewiele. Francuski minister przewiduje, że negocjacje z Polską i innymi kandydatami do Unii będą mogły rozpocząć się po 1996 roku. Lamassoure zapowiedział, że w pierwszym półroczu przyszłego roku, gdy Francja będzie przewodniczyć U nii, zaproponuje zorganizowanie 6 spotkań ministerialnych Unii i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 333

Spis treści
Zamów abonament