Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Początek wojny o budżet

26 listopada 1994 | Ekonomia | SP PR

Rosja

Początek wojny o budżet

Duma państwowa przystąpiła do pierw -szego czytania projektu ustawy budżetowej na 1995 r. Wojna o budżet dopiero się jednak rozpoczyna.

Wg informacji ministra finansów Władimira Panskowa, który prezentował założenia ustawy na piątkowej sesji rosyjskiego parlamentu, w przyszłym roku rząd zamierza zmniejszyć deficyt budżetowy do 7, 8 proc PNB i wyniesie on ponad 72 bln rubli. Dochody planowane są w wysokości blisko 140 bln rubli, zaś wydatki -- w granicach 216 bln. Na potrzeby armii rząd gotów jest przeznaczyć niewiele ponad 44 bln rubli, podczas gdy ministerstwo obrony żąda ponad 100 bln. Rząd liczy na dochody ze sprzedaży obligacji, podatków i prywatyzacji. Te ostatnie szacowane są w wysokości blisko 9 bln rubli.

Jak dotychczas projekt budżetu gotowi są poprzeć jedynie politycy z gajdarowskiego Wyboru Rosji. Pozostałe frakcje są mniej lub więcej krytyczne. Przed posiedzeniem Dumy komitet ds. budżetu ograniczył się do powołania specjalnej komisji porozumiewawczej i praktycznie zdjął z siebie odpowiedzialność za dalsze losy ustawy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 333

Spis treści
Zamów abonament