Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każdy swoją drogą do Unii

26 listopada 1994 | Gazeta | JB

Szczyt CEFTA w Poznaniu

Każdy swoją drogą do Unii

Premierzy czterech krajów CEFTA (Czech, Słowacji, Węgier i Polski) przyjęli wczoraj w Poznaniu deklarację woli przyspieszenia liberalizacji handlu oraz o twarcia na propozycje przystąpienia nowych krajów członkowskich. Największym sukcesem, na jaki mogą liczyć kraje Europy Środkowej, jest osiągnięcie takiego liberalizmu w handlu regionalnym, który został zalecony przez Rundę Urugwajską GATT i został osiągnięty kilkanaście lat temu wewnątrz Unii Europejskiej.

Nikt nie wspomniał już o tworzeniu konkurencyjnego bloku gospodarczego, NATO-bis czy nawet o wspólnym przystępowaniu do UE. W spotkaniu po raz pierwszy u czestniczył premier Słowenii, którego kraj ubiega się o członkostwo w wyszehradzkim ugrupowaniu. Z dotychczasowego dorobku CEFTA nie był zadowolony żaden z szefów rządów. Vaclav Klaus przyznał co prawda, że krajom Grupy Wyszehradzkiej udało się uniknąć tworzenia struktur biurokratycznych, oskarżył...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 333

Spis treści
Zamów abonament