Tydzień na giełdach
- Rynek finansowy: Między budżetowymi obawami a nadzieją na niższe stopy procentowe
- Surowce: OPEC waha się z decyzją
- Towary: W "krótszym" tygodniu obroty były małe Rynek finansowy Między budżetowymi obawami a nadzieją na niższe stopy procentowe
Dobre rokowania dla złotego, gorsze dla obligacji
W najbliższych tygodniach złoty pozostanie mocny, a jego kurs stabilny. Korekty oczekuje się natomiast na rynku obligacji wraz z rosnącą ofertą Ministerstwa Finansów. Drastycznej przecenie zapobiegnie jednak zainteresowanie zachodnich inwestorów. Zaskakująco niski poziom deficytu obrotów bieżących i inflacji, perspektywa dalszej obniżki stóp i uspokojenie w Argentynie zatrzymają ich w Polsce.
Zdaniem analityków, najbliższe dwa tygodnie nie powinny przynieść większych zmian na rynku walutowym. Zabraknie danych statystycznych, które mogłyby wyzwolić korektę. Nie ma też widoków na "szybkie" informacje dotyczące prywatyzacji i na napływ nowego kapitału.
- Na razie nie widać zagrożeń dla złotego - uważa Jacek Wiśniewski, analityk z banku Pekao SA. Rynek czeka na konkrety budżetowe, ale te pojawią się dopiero pod koniec miesiąca. Po publikacji wskaźnika inflacji w połowie listopada rynek nie spodziewa się niespodzianek. Większość oczekuje wzrostu cen w październiku
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta