Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy to już niewypłacalność

03 listopada 2001 | Ekonomia | DW
źródło: Nieznane

Argentyna Polski rynek nie jest zagrożony

Czy to już niewypłacalność

  • KOMENTARZ: Korzyści z dojrzewania

    Prezydent Argentyny, Fernado de la Rua, starał się wczoraj przekonać bankierów i przedsiębiorców, że nowy pakiet reform jest dobry dla gospodarki. Oni są zdania, że na nim stracą, bo za obligacje, które wykupili, dostaną znacznie mniej, niż obiecano - tylko w przyszłym roku o 4 mld USD.

    FOT. (C) REUTERS

    Argentyński plan, który - zdaniem władz w Buenos Aires - miał umożliwić uniknięcie niewypłacalności, zawiódł inwestorów. Agencje zajmujące się oceną wiarygodności kredytowej rozważają obniżenie ratingu z C do D, czyli oznaczającego niewypłacalność.

    Banki inwestycyjne uważają, że Argentyna jest niewypłacalna. Wczoraj, kto mógł, pozbywał się argentyńskich papierów. Ich wartość w piątek spadła o 8 procent.

    To fatalna wiadomość nie tylko dla wierzycieli Argentyny, ale i dla kilku innych krajów, zaliczających się do tzw. wschodzących rynków, zwłaszcza Brazylii, Chile oraz Meksyku. Nie powinny na tym ucierpieć Polska, Czechy i Węgry - uważa Helena Hessel, starszy ekonomista z nowojorskiego oddziału agencji ratingowej

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2460

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament