Oceny emocjonalne i polityczne
Polemiki
Oceny emocjonalne i polityczne
Marian Urbański
Stwierdzenia Władysława Mąciora w końcowym fragmencie artykułu "Rewizja nadzwyczajna w sprawie Grzegorza Piotrowskiego" ("Rzeczpospolita" z 14--15 stycznia 1995 r. ), iż "Każda ocena jest subiektywna, co utrudnia jej weryfikację. Oceny mogą być lepiej lub gorzej uzasadnione, ale żadna nie może sobie rościć prawa do bezwzględnej poprawności" -- pozwalają mi na zajęcie odmiennego stanowiska na temat celów kary pozbawienia wolności oraz stosowania warunkowego przedterminowego zwolnienia (o słuszności rewizji nadzwyczajnej ministra sprawiedliwości na niekorzyść Piotrowskiego niech rozstrzygnie Sąd Najwyższy, bo należy to do jego kompetencji i na nim spoczywa ciężar prawidłowego rozstrzygnięcia) .
Kara powinna być sprawiedliwa, co nie oznacza, że istota jej polega niemal wyłącznie na dolegliwości, jak wynika ze stanowiska W. Mąciora.
Błędne są poglądy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta