Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gracze niecierpliwią się

14 marca 1995 | Ekonomia | PW CG

Tydzień w zleceniach

Gracze niecierpliwią się

Minął kolejny tydzień stagnacji i marazmu na warszawskim parkiecie. Tendencję tę wyraźnie oddają najniższe od dwunastu miesięcy tygodniowe obroty, które nieznacznie przekroczyły 110 mln zł, a także kosmetyczne zmiany cen większości walorów. Najważniejsza w dalszym rozwoju sytuacji wydaje się obecnie kwestia, czy przyczyni się to do zakumulowania walorów w portfelach inwestorów długoterminowych, co zaowocować mogłoby wzrostem kursów, czy też utrzymujący się zastój doprowadzi do zniecierpliwienia graczy z otwartymi pozycjami.

Statystyka tygodniowa zleceń wskazuje raczej na tę drugą ewentualność. Jeśli bowiem w tygodniach od 200 do 202 globalny popyt był niższy od podaży o 10-15 proc. , to w ostatnich dwóch tygodniach nastąpiło znaczniejsze rozwarstwienie tych wielkości. Różnice kilkuczy kilkunastoprocentowe nie są ewidentym sygnałem świadczącym o słabości rynku. W sytuacji utrzymującej się stagnacji, kiedy poniżej 1/ 5 zleceń podlega realizacji, zlecenia kupna składane są z ostrymi limitami wdół, asprzedaży -- w górę, a to prowadzi do niejako sztucznych dysproporcji między skumulowanym popytem a podażą. Jeśli jednak różnice między tymi wielkościami sięgają 50 proc. , jak to miało...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament