Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Techniczna prognoza branżowa

14 marca 1995 | Ekonomia | DE

Techniczna prognoza branżowa

Wstęga Bollingera -- Jej szerokość pozwala określić ryzyko. Jest ono tym większe, im szersza jest wstęga. Szerokość zależy od wahań kursu, czyli od odchylenia standardowego od średniej liczonej z ostatnich 15 sesji. Jeżeli wykres kursu wyjdzie poza wstęgę, oznacza to zmianę trendu lub korektę -- w celu powrotu do wstęgi.

SK - 15 -- Średnia kursu z 15 sesji.

Krzywa MACD -- Jest obliczana na podstawie różnicy między tzw. średnią szybką z ostatnich 12 sesji a średnią wolną z 26 sesji. Średnia ruchoma wskaźnika MACD jest natomiast zwana linią sygnału. Przyjmuje się, że jeżeli zostanie ona przecięta przez krzywą MACD z dołu do góry, to jest to sygnał do kupowania akcji. Jeśli odwrotnie -- należy akcje sprzedawać.

ROC -- Wskaźnik ten określa dynamikę zmian kursu akcji. Jeżeli kurs rośnie a ROC maleje, pojawia się sygnał sprzedaży, jeśli kurs spada a ROC rośnie -- sygnał zakupu.

RSI -- Wskaźnik ten pokazuje, czy rynek jest wykupiony czy wyprzedany. Wartość RSI może kształtować się w granicach od 0 do 100. Wartości poniżej 30 oznaczają, że rynek jest wyprzedany, natomiast powyżej 70, że jest wykupiony. Druga interpretacja wyznacza tylko jeden poziom (50) ; przebicie od dołu daje sygnał kupna, od góry -- sprzedaży.

Przemysł...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament