Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Technika i statystyka

14 marca 1995 | Nauka i Technika | AJ ZZ

CeBIT `95

Technika i statystyka

Już po kilku pierwszych dniach hanowerskiego CeBIT-upojawiły się głosy, że największa informatyczna i telekomunikacyjna impreza targowa wświecie zaczyna stawać się "ofiarą swego sukcesu". Na tegorocznych targach bardzo szybko i łatwo pobite zostały dotychczasowe rekordy frekwencji; w trzecim dniu imprezy zwiedziło ją 107 tys. osób, w ubiegłą sobotę mówiono o 150 tys. zwiedzających. Ta statystyka, a zresztą nie tylko ta, gdyż w przeddzień targów ogłoszono rezultaty -- bardzo pomyślne -- analiz rynku informatycznego i telekomunikacyjnego w Europie, skupia więc nie miejszą uwagę niż sama technika.

Ta ostatnia nierzadko ginie w tłumie zwiedzających, co może jest bardziej odczuwalne podczas tegorocznej imprezy, która raczej nie obfituje w wielkie premiery, przełomowe rozwiązania. Co innego daje się natomiast odczuć -- a mianowicie niemal eksplozję zastosowań już znanych czy obiecujących technologii, jak chociażby w przypadku teleinformatyki, technologii ISDN (zintegrowane usługi w cyfrowych sieciach) o multimediach oraz o mobilnych systemach przetwarzania danych i telekomunikacji nie wspominając (nowych i udoskonalonych konstrukcji przenośnych komputerów i telefonów jest bez liku) .

A co prognoz dotyczących samego rynku. Po raz trzeci Europejskie Obserwatorium Technologii Informatycznej (EITO)...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament