Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Próba selekcji wstępnej

14 marca 1995 | Ekonomia | PO RJ

Portfele optymalne od 13. 03. do 7. 04. 1995 r.

Próba selekcji wstępnej

Jeżeli inwestor nie boi się ryzyka i chce osiągnąć szybko wysoki zysk (jest spekulantem) , musi zwracać uwagę przede wszystkim na stopę zysku z walorów w ostatnim okresie. Natomiast, jeżeli inwestor chce lokować swój kapitał ostrożnie, nawet kosztem osiągnięcia niższej stopy zwrotu niż ryzykant -- powinien zwracać uwagę na to, jak zachowywały się stopy zysku z walorów w dłuższym horyzoncie czasowym (np. kilku lub kilkunastu lat) .

Jest rzeczą powszechnie znaną, że spekulanci kierują się w głównej mierze (poza intuicją) elementami analizy technicznej, która ze swej natury jest analizą raczej krótkoterminową (poza nielicznymi wyjątkami) . Natomiast inwestorzy długookresowi kierują się przede wszystkim analizą fundamentalną, która jest analizą dotyczącą dłuższego horyzontu czasowego. Warto sobie uzmysłowić, do kogo jest skierowana analiza portfelowa. Jest to typowy przykład analizy długookresowej, którą w krajach zachodnich wykorzystuje się dla opracowywania optymalnych strategii inwestycyjnych w okresie co najmniej rocznym. W przypadku naszej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament