Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Konieczni są dobrzy "opiekunowie"

14 marca 1995 | Ekonomia | MB

Co biznesmen powinien wiedzieć o Rosji

Konieczni są dobrzy "opiekunowie"

Robienie interesów w Rosji nie jest łatwe. To wie każdy. Co jak magnes przyciąga biznes całego świata do Rosji, też jest znane -- wysoki zysk. Ale oprócz wiedzy o rosyjskich rynkach czy przepisach każdy biznesmen, zwłaszcza nowicjusz, powinien znać niepisane reguły operowania w Rosji. Dziś -- to układy z mafią oraz sposób działania zorganizowanej przestępczości w Rosji. O tych kwestiach rzadko się pisze, to temat tabu. Lecz znajomość układów jest nie tylko wskazana, ale i konieczna, aby oszczędzić sobie kłopotów.

Dlatego też dwie holenderskie organizacje eksporterów, Fenedex i NCH, zamiast promować eksport, postanowiły uświadomić swoich członków i zorganizowały w Utrechcie seminarium poświęcone niebezpieczeństwom, jakie czyhają na biznesmena w Rosji. Kubeł zimnej wody wylał na licznie obecnych na seminarium holenderskich biznesmenów Brytyjczyk Gareth Babbs. Uwagę skupił on na kwestii najbardziej dokuczliwej dzisiaj w Rosji, tj. szantażu firm. Ilustrował temat przykładami z moskiewskiej praktyki. Choć dotyczyły one "kłopotów" zachodnich firm -- są pouczające, bo na cudzych błędach polski biznesmen może dużo się nauczyć.

Na gangi trzeba "speców"

Od stycznia 1994 r. Gareth Babbs jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament