Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fascynująca Ute i nudna "Gala"

14 marca 1995 | Kultura | RB

XVI Przegląd Piosenki Aktorskiej

Fascynująca Ute i nudna "Gala"

Najbardziej zazwyczaj oczekiwany koncert przeglądu, czyli "Gala", poświęcony w tym roku twórczości niedawno zmarłego wrocławskiego satyryka i poety Andrzeja Waligórskiego, okazał się niewypałem. Wydarzeniem na miarę całej imprezy stał się natomiast recital mieszkającej we Francji niemieckiej piosenkarki Ute Lemper, która wystąpiła w programie zbudowanym z piosenek Kurta Weilla i utworów wykonywanych kiedyś przez Edith Piaf oraz Marlenę Dietrich.

Autorom "Sagi rodu Dreptaków" (tytuł "Gali") -- Maciejowi Wojtyszce i Jerzemu Satanowskiemu, zabrakło pomysłu na stworzenie spektaklu, który oddawałby specyfikę i nastrój twórczości Waligórskiego. Przez kilkadziesiąt lat pisał on teksty dla autorskich kabaretów "U Dreptaków" (mieszczącego się w nie istniejącej już dzisiaj wrocławskiej kawiarni) ,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament