Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

14 marca 1995 | Gazeta | DM

Informacje

Co zamierza Sobiesław Zasada Centrum SA

Przedsiębiorstwa boją się o program

Związki zawodowe i dyrekcje kilku fabryk, które od jakiegoś czasu przejmuje Sobiesław Zasada Centrum SA zaczynają się coraz głośniej skarżyć, że firma nie przedstawiła im jeszcze dokładnego programu inwestycyjnego. Ich zdaniem -- prace modernizacyjne przebiegają za wolno, co w konsekwencji może szybko doprowadzić do ponownego zadłużenia dopiero co oddłużonych przedsiębiorstw. Tymczasem Sobiesław Zasada nie chce rozmawiać na ten temat z prasą.

Według firmy konsultingowej Elinex, która opracowała dla Zasady program koncentracji polskiego przemysłu motoryzacyjnego, pierwszy etap holdingu, który zakładał wykupienie większościowych pakietów akcji wybranych firm motoryzacyjnych, miał się zakończyć w marcu tego roku. Dotychczas Zasada został właścicielem dwóch z 11 fabryk, które chce włączyć do swojego programu, a w kilku ma większościowe pakiety akcji. W przejętych fabrykach miał modernizować wytwarzane dotychczas wyroby iwdrażać nowe. W połowie ubiegłego roku planowano, że holding byłby gotowy najpóźniej za dwa lata.

--Gdyby zdecydowano się na maksymalny program, czyli całkowitą modernizację, zakup licencji itd. , średni nakład w każdym z przedsiębiorstw motoryzacyjnych wyniósłby około 250 milionów (nowych)...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament