Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zostańcie z nami

14 marca 1995 | Sport | MŻ

Łyżwiarstwo figurowe na nowej drodze

Zostańcie z nami

Włoch Ottavio Cinquanta sprawia wrażenie pojętnego ucznia Primo Nebiolo. Ten pierwszy jest szefem Międzynarodowej Federacji Łyżwiarskiej (ISU) , a drugi potężnym bossem lekkoatletyki (IAAF) , jednym z władców światowego sportu. Cinquanta wkracza na ten sam szlak, którym już od pewnego czasu kroczy Nebiolo. By nie pozostać samotnie na pokładzie statku, obaj muszą podzielić się pieniędzmi z zawodnikami napływającymi do ich sportów.

Cinquanta w Birmingham przełamał wreszcie opór doktrynerów w rodzaju swego zastępcy Anglika Lawrence'aDemmy i zaproponował jakieś wyjście ze ślepego zaułka, w który brnęło łyżwiarstwo. "Dajemy wam do ręki wypracowany tutaj komunikat. Wy wiecie równie dobrze jak ja, co to znaczy, zawodnicy muszą czytać między wierszami. A wiadomość dla nich jest następująca: nie przechodźcie na profesjonalizm, zostańcie z nami, może się to wam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament