Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Muzy z pustą kieszenią

14 marca 1995 | Kultura | JC

Mniej pieniędzy na imprezy teatralne, plastyczne i muzyczne

Muzy z pustą kieszenią

3, 4 mln zł, czyli o połowę mniej niż w zeszłym roku, trafi z Departamentu Sztuki na współfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki przedsięwzięcia teatralne, plastyczne i muzyczne. Ich lista liczyła 110 pozycji, w tym roku już tylko około 30. Zwyciężyła koncepcja, by niektóre imprezy wspierać tylko co drugi rok.

Zrezygnowano z e współfinansowania lokalnych przedsięwzięć małymi kwotami. Nacisk położono na duże cykliczne imprezy, m. in. konkursy moniuszkowski i Fitelberga. Kryzys finansowania imprez artystycznych ma złagodzić kwota 2 mln zł przeznaczona z puli ministra na Konkurs Chopinowski. Mimo że mamy już początek marca, w ministerstwie niechętnie wymienia się konkretne kwoty. Urzędnicy wciąż mają nadzieję, że nie zapadły ostateczne decyzje imoże nastąpić ich wzrost.

Centralizm czy priorytety

-- Znaczenie spraw kultury podkreślone w Strategii dla Polski natchnęło nas otuchą, już jednak w grudniu 1994 r. wiedzieliśmy, że otrzymamy mniej pieniędzy niż oczekiwaliśmy -- mówi Izabela Bojkowska, dyr. Departamentu Sztuki w MKiS. -- Znając trudną sytuację...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament