Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

14 marca 1995 | Ekonomia | PR KB

NA ŚWIECIE . ..

Informacje

Spodziewane dalsze korekty kursów

Prezesi banków centralnych G 10 obradujący w Bazylei oświadczyli, że spodziewają się dalszych korekt kursów na rynkach dewizowych, zapoczątkowanych w ub. piątek. W każdym razie będą kontynuować w najbliższych dniach ścisłą współpracę -- stwierdził prezes Bundesbanku, Hans Tietmeyer.

Wzrost wydobycia w OPEC

Wydobycie ropy naftowej w lutym w krajach OPEC wzrosło o 210 tys. bd. do 25, 1 mln bd, głównie na skutek zwiększenia wydobycia przez Iran (+240 tys. bd do 2, 72 mln bd) -- podał "Middle East Economic Survey". Limity krajowe wydobycia przekroczyły także: Wenezuela, Gabon, Katar, ZEA i Libia; nie osiągnęła swego limitu Nigeria. Wlutym nastąpił też wzrost ceny wskaźnikowej różnych odmian ropy wydobywanych w krajach OPEC do 17, 29 USD z 16, 67 w styczniu. Katarski minister ds. naftowych zwrócił się do OPEC i innych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament