Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Znowu do dołu

14 marca 1995 | Ekonomia | PW

527. sesja giełdy

Znowu do dołu

Rynek akcji

Sytuacja na rynku nadal nie jest do końca jasna. Co prawda tempo spadku zostało w poniedziałek wyhamowane, jednak nie ma na razie żadnych sygnałów, że dalsza deprecjacja wartości akcji zostanie zakończona. Spadły obroty oraz ich wolumen. O ponad 7 tys. zmiejszyła się liczba zleceń. W poniedziałek na rynku podstawowym potaniały 42 papiery. Nie zmieniło ceny 11. Skala spadku nie była zbyt wielka. Najwięcej, bo o 6, 3 proc. zmniejszył się kurs Vistuli. Była to zresztą spółka, której akcje najwięcej wzrosły w ostatni piątek.

Inwestorzy raczej spodziewali się wzrostu wartości większości akcji. Taki dosyć optymistyczny obraz dzisiejszej sesji rysował się po zakończeniu dogrywek w piątek. Tymczasem większość akcji potaniała -- jedynie Agros, Mostostal Export, Polifarb Cieszyn i PPABank podrożały. Kurs tego ostatniego osiągnął kolejną "górkę". Spadek większości cen skłonił najprawdopodobniej graczy do wyprzedawania posiadanych walorów. Tym chyba należy tłumaczyć bardzo dużą skalę podaży podczas dogrywek. Inwestorzy wyczerpali 14 z 18 ofert kupna. Oferta na akcje BPH została zamknięta w 46 proc. Gorzej zaś było z ofertami sprzedaży. Rynek odpowiedział w całości na 5 takich ofert. Tymczasem specjaliści zgosili ich 12. Jedynie walory Stalexportu cieszyły się powodzeniem. Dogrywkę na te papiery...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament