Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najpierw zakłady w Łodzi

14 marca 1995 | Ekonomia | AK

Prywatyzacja przemysłu tytoniowego jeszcze w tym roku

Najpierw zakłady w Łodzi

Do końca tego roku Ministerstwo Przekształceń Własnościowych chciałoby zakończyć pierwszy etap prywatyzacji sektora tytoniowego, czyli sprzedać mniejszościowe pakiety akcji w 5 zakładach w: Łodzi, Augustowie, Krakowie, Poznaniu i Radomiu, które są już spółkami Skarbu Państwa. Sprzedaż zakładów sektora tytoniowego stanowi bowiem poważną część tegorocznych dochodów z prywatyzacji kapitałowej, planowanych na ponad 1, 5 mld zł (15 bln starych zł) .

Pozostałe dwa zakłady, w Lublinie oraz drugi radomski, który zajmuje się produkcją od niedawna, gdyż początkowo miał tylko handlować tymi wyrobami -- są jeszcze przedsiębiorstwami państwowymi. Muszą więc najpierw wystąpić z wnioskami o komercjalizację, zanim rozpoczną się dalsze przygotowania do prywatyzacji.

Przebieg negocjacji może być w przypadku 5 zakładów dość szybki, bo -- jak widać z powiązań poszczególnych zakładów --...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament