Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bliżej porozumienia

14 marca 1995 | Kraj | KG JP

Nie będzie "rozdziału" ani "oddzielenia" państwa od Kościoła

Bliżej porozumienia

Przesilenie w Komisji Konstytucyjnej trwa już kilka tygodni. Nie udało się dotychczas uzgodnić treści art. 15 projektu konstytucji, który ma regulować stosunki między państwem a Kościołem oraz związkami wyznaniowymi. Przewodniczący Komisji Aleksander Kwaśniewski przejawia jednak ostatnio optymizm. Biskup Tadeusz Pieronek też przyznał wczoraj, że "niewątpliwie jakiś postęp został dokonany".

Odbiór społeczny tego zapisu może mieć istotne znaczenie w przyszłym referendum konstytucyjnym. Kwaśniewski, szef Komisji Konstytucyjnej, a zarazem lider SLD, zabiega więc usilnie o kompromis, co niekiedy mają mu za złe niektórzy posłowie jego klubu.

Lepsza atmosfera panuje ostatnio w odniesieniu do konkordatu. Rząd "nie powstrzyma się od wszystkiego co trzeba zrobić, by konkordat mógł być ratyfikowany", powiedział wczoraj...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 428

Spis treści
Zamów abonament