Drogo i bez oczekiwanych atrakcji
Za mało tanich hoteli i usług dla biznesu
Drogo i bez oczekiwanych atrakcji
W najbliższych latach krajowe i zagraniczne sieci uruchomią w Polsce przynajmniej 23 nowe hotele. Oprócz tego nowe obiekty otwierają prywatni inwestorzy; trwa modernizacja dawnych ośrodków wypoczynkowych. Ma to poprawić polską ofertę turystyczną, w której za mało jest tanich noclegów dla podróżnych i profesjonalnych usług dla biznesu.
Obecnie w Polsce jest około 3781 obiektów noclegowych, podczas gdy dziesięć lat wcześniej było ich 4980. W 2002 roku dysponowały one prawie 611 tys. miejsc dla turystów, z czego ok. 110 tys. przypadało na hotele. Pozostałe miejsca noclegowe znajdowały się w ośrodkach wczasowych, pensjonatach, domach wycieczkowych i motelach.
- Sam nocleg ze śniadaniem nie wystarczy, aby z sukcesem prowadzić działalność hotelarską - mówi Waldemar Błaszczuk, sekretarz generalny i dyrektor Polskiego Zrzeszenia Hoteli.
Turyści oczekują atrakcji, które mogłyby urozmaicić ich wypoczynek. Chodzi np. o turystykę krajoznawczą, kulturową...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta