Preludium na sześć głosów
Szkolnictwo wyższe w Sejmie
Preludium na sześć głosów
Anna Paciorek
Ostatnio powtórzyła się w Sejmie sytuacja sprzed kilku tygodni, kiedy to rządowej informacji na temat finansowania oświaty przysłuchiwało się kilkunastu posłów. Równie niewielkie zainteresowanie w poselskich ławach wzbudziła informacja rządu o aktualnym stanie prac nad reformą szkolnictwa wyższego. Na dodatek zabrakło w ogóle posłów BBWR, na wniosek których ten punkt znalazł się w porządku obrad 51. posiedzenia Sejmu RP.
Ślimacze tempo
"Kolejne rządy obiecywały studentom i pracownikom naukowym wyższych uczelni, że reforma szkolnictwa wyższego w Polsce jest możliwa, i to w dość szybkim czasie -- napisał poseł Andrzej Gąsienica-Makowski, przewodniczący Klubu BBWR, uzasadniając konieczność przedstawienia przez rząd informacji w Sejmie. -- Organizowane są spotkania konsultacyjne ze studentami i rektorami, ale na razie efektów tych spotkań ze strony rządowej w postaci aktów prawnych nie widać".
Trudno nie przyznać posłowi Gąsienicy-Makowskiemu racji. Jeszcze poprzedni minister edukacji Aleksander Łuczak zapowiadał na jesień ubiegłego roku debatę sejmową na temat szkolnictwa wyższego i nauki, połączoną z projektami zmian...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta