Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tydzień zamówień publicznych

14 października 2006 | Prawo | SW
źródło: Nieznane

RZECZPOSPOLITA CZYTELNIKÓW Tydzień zamówień publicznych Jakie warunki ma prawo stawiać zamawiający wykonawcom? W którym momencie trzeba zwrócić wadium, jeśli przetarg zostanie unieważniony? Kiedy można ogłosić nowy przetarg, gdy poprzedni unieważniono? Oto niektóre z pytań, na jakie odpowiedziała Andrzela Gawrońska-Baran, naczelnik Wydziału Legislacji w Departamencie Prawnym Urzędu Zamówień Publicznych podczas dyżuru w "Rz".

Podział zamówienia na części

Zamawiający udzielił w ciągu roku kilku zamówień na remonty. Wszystkie odbywały się w tym samym budynku, tylko w różnych pomieszczeniach. Żadne z tych zamówień nie przekraczało wartości 6 tys. euro, dlatego zamawiający nie stosował przepisów ustawy. Czy miał do tego prawo?

Nie. Z opisanej sytuacji wynika, że zamawiający podzielił zamówienie na części po to, aby uniknąć stosowania przepisów prawa zamówień publicznych, co jest wyraźnie zabronione w art. 32 ust. 2 pzp. Zamawiający powinien przed pierwszym zamówieniem ustalić, ile remontów planuje przeprowadzić w tym budynku, i zsumować ich wartość. Oczywiście mógł zorganizować kilka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3967

Spis treści

Ekonomia i rynek

Zamów abonament