Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Krótki tydzień

21 sierpnia 1995 | Ekonomia | IŁ

Rynek obligacji 16-19 sierpnia 1995 r.

Krótki tydzień

W minionym tygodniu na rynku powszechnym zarówno obligacje jednoroczne, jak i trzyletnie zyskały na wartości. W tygodniowym rozliczeniu obie grupy obligacji wzrosły po 0, 3 pkt. proc. Natomiast spadły znacznie obroty. Wynosiły one jedynie 34 proc. obrotów z ubiegłego tygodnia. Przyczyniła się do tego m. in. mniejsza liczba sesji w minionym tygodniu. Tak więc wzrostowa tendencja obligacji trzyletnich została potwierdzona również w ciągu ostatnich trzech sesji. Jednolatki tym razem zyskały na wartości. Wszystko za sprawą najstarszej serii. Przy względnej stabilizacji pozostałych dwóch serii, to właśnie te walory decydowały o kierunku zmian rynku.

W ostatni piątek zakończyły się giełdowe notowania obligacji IRPP 0995. Jej ostatni kurs dnia wynosił 99, 3 proc. wartości nominalnej. Warto przyjrzeć się ostatniemu tygodniowi notowań tego waloru i porównać go z tygodniem wcześniejszym.

Przed dwoma tygodniami (odbyło się pięć sesji) tygodniowy wolumen obrotu obligacją IRPP 0995 wynosi 17586 sztuk. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 560

Spis treści
Zamów abonament