Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekologiczne perspektywy

21 sierpnia 1995 | Nauka i Technika | KF

"Polska 2000 plus"

Ekologiczne perspektywy

W Centralnym Urzędzie Planowania zespół pod kierownictwem prof. arch. Jerzego Kołodziejskiego opracował raport, będący podstawą koncepcji polityki przestrzennego zagospodarowania kraju "Polska 2000 plus". W dokumencie tym wiele miejsca zajmuje ochrona środowiska. W rolnictwie, leśnictwie, przemyśle, energetyce i w transporcie -- jest obecna w każdej z tych dziedzin.

Zdrowa wieś, zdrowa żywność

Na obszarach produkcji rolnej, zajmujących ok. 60 proc. powierzchni kraju, przebiegają intensywne procesy ekologiczne -- stwierdzają autorzy raportu. Który kierunek rozwoju rolnictwa przeważy w przyszłości -- techniczny czy ekologiczny, będzie zależeć od światowej sytuacji na rynku żywnościowym. Nasze rolnictwo ma wyjątkowe możliwości przyjęcia każdego z tych dwu kierunków równocześnie. Rodzinne gospodarstwa, gdzie stosuje się stosunkowo mało chemii i techniki, są podatne na ekologizację i wytwarzanie żywności o wysokiej jakości. Pod tym względem kraj nasz ma unikatowe możliwości w skali europejskiej. Model gospodarstwa ekologicznego może być wprowadzony nawet przy odpływie ludności ze wsi i wzroście powierzchni własności rolnych....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 560

Spis treści
Zamów abonament