Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powtórka ze złota

21 sierpnia 1995 | Sport | MC

Mistrzostwa świata w kajakarstwie: siedem medali polskich osad

Powtórka ze złota

Z bagażami pełnymi medali wracają z Duisburga polscy kajakarze. W zakończonych tam w niedzielę 27. mistrzostwach świata nasza reprezentacja wywalczyła siedem miejsc na podium: dwa pierwsze, jedno drugie i cztery trzecie. Bohaterem polskiej ekipy był 22-letni kajakarz Sparty Augustów Piotr Markiewicz, który zdobył dwa mistrzowskie tytuły w jedynkach mężczyzn: na 500 i 200 metrów.

Do dwóch brązowych medali zdobytych w piątek na dystansie 1000 metrów przez Grzegorza Kotowicza i Dariusza Białkowskiego w dwójkach oraz Piotra Markiewicza, Marka Witkowskiego, Adama Wysockiego i Grzegorza Kaletę w czwórkach, w sobotę, gdy rozgrywano finały na 500 metrów, kolejne krążki dorzucili Piotr Markiewicz -- zwycięzca wyścigu K-1, Elżbieta Urbańczyk i Izabela Dylewska-Światowiak -- wicemistrzynie w dwójkach kobiet oraz Maciej Freimut i Adam Wysocki w dwójce i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 560

Spis treści
Zamów abonament