Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Etapowy podział wymagań

21 sierpnia 1995 | Ekonomia | LO

Ocle w Białej Księdze

Etapowy podział wymagań

W połowie września br. (najprawdopodobniej 13) parlament rozpatrzy projekt nowej ustawy Prawo celne wraz zprojektami większości przepisów wykonawczych oraz dwie inne ustawy, w tym o postępowaniu ochronnym. Według prezesa GUC, Mieczysława Nogaja, przepisy te w 90 proc. są zbieżne z prawem stosowanym w Unii Europejskiej. Są też nowatorskie w stosunku do obecnie obowiązujących, gdyż przewidziano wnich wiele ułatwień dla firm wypełniających swoje obowiązki wobec organów celnych, a jednocześnie środki kontroli pozwalające na zwalczanie przemytu.

Dodatkowo zbliży nas do Unii stosowanie wspólnej procedury tranzytowej i SAD, co rozpoczniemy już w najbliższych tygodniach, a skuteczność zostanie oceniona po roku. Są to jednak ciągle początki naszego jednoczenia się z UE, co wynika z analizy zapisów Białej Księgi, zatwierdzonej na szczycie Unii w Cannes w końcu czerwca 1995 r.

Zapisy 21. rozdziału

Tematyka celna omówiona jest w 21. rozdziale Białej Księgi. Składa się z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 560

Spis treści
Zamów abonament