Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

21 sierpnia 1995 | Świat | MT

DZIEŃ NA ŚWIECIE

Informacje

Litwa: premier Oleksy potwierdza zaproszenie

Przyjęcie zaproszenia do złożenia wizyty w Wilnie potwierdził premier RP Józef Oleksy w liście do premiera Litwy Adolfasa Slezeviciusa. Wizyta odbędzie się prawdopodobnie na przełomie września i października. Na Litwie oczekuje się także wizyty szefa polskiej dyplomacji Władysława Bartoszewskiego. List od premiera Oleksego został przekazany przez wiceministra spraw zagranicznych RP Stefana Mellera, który od piątku przebywa na Litwie w związku z parafowaniem protokołu o współpracy ministerstw spraw zagranicznych Polski i Litwy.

"Mlada Fronta Dnes" i "Slovenska Republika" o Polsce

Praga odkrywa, że Polska jest jej najbliższym partnerem w Europie Środkowej -- stwierdził w sobotę czeski dziennik "Mlada Fronta Dnes". Powodem zmiany podejścia jest pragmatyzm: obawy spowodowane rozwojem sytuacji na Słowacji, niezbyt udane próby złagodzenia trudnych kwestii w stosunkach z Niemcami oraz fakt, że -- w przeciwieństwie do Wiednia -- Warszawa nie przypomina nieustannie Pradze o elektrowni jądrowej w Temelinie. Inną przyczyną zbliżenia -- stwierdza dziennik -- jest postęp w rozmowach na temat CEFTA. Wydaje się, że Praga znajduje o wiele więcej tematów do rozmów z Warszawą niż z Bratysławą. Istotny jest także fakt,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 560

Spis treści
Zamów abonament