Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kondycja finansowa eksporterów

21 sierpnia 1995 | Ekonomia | KM

Z badań Instytutu Koniunktur i Cen

Kondycja finansowa eksporterów

W I kwartale 1995 r. sytuacja finansowa eksporterów była znacznie lepsza niż rezultaty nieeksporterów. Odnosi się to zarówno do wyników dla ogółu eksporterów i nieeksporterów, jak i do wyników najważniejszych sekcji. Takie są wnioski z analizy populacji 1330 eksporterów-producentów towarów i usług, którą od połowy 1994 r. bada systematycznie, co kwartał, Instytut Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego.

W badaniu tym analizowane są wyniki ekonomiczno-finansowe przedsiębiorstw, w których co najmniej połowa przychodów pochodzi z eksportu, lub w których jego wartość roczna wynosi ponad 10 mln ECU. Ten drugi warunek oznaczał w I kwartale 1995 r. 7, 64 mln zł. Firmy spełniające powyższe dwa kryteria są eksporterami według przepisów o ulgach w podatku dochodowym z tytułu inwestycji. W I kwartale 1995 r. przedsiębiorstwa te sprzedały za granicę towary lub usługi za 11, 1 mld złotych, co stanowiło 67, 2 proc. wartości eksportu realizowanego przez wszystkie przedsiębiorstwa eksportujące, których sprawozdania miesięczne F-01 rejestruje GUS. Łącznie takich podmiotów, których dochody pochodzą częściowo z eksportu było w I kwartale 1995 r. 6220.

Cztery główne sekcje ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 560

Spis treści
Zamów abonament