Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co tam, panie, w Internecie . ..

21 sierpnia 1995 | Nauka i Technika | ZZ

Co tam, panie, w Internecie . ..

W ciągu roku należy spodziewać się szerszego rozpowszechnienia zaawansowanej formy Internetu. Ta światowa sieć komputerowa oprócz tekstu i grafiki zacznie przekazywać także dźwięk i obraz tv. .. Rząd indyjski otworzył kilka dni temu dostęp do Internetu dla każdego, jest to już serwis publiczny, także dla osób prywatnych, a nie tylko wybranych instytucji. .. Na światowym rynku pojawiły się nowe wersje programów, ułatwiające korzystanie ze stale rosnących zasobów tej globalnej sieci. To najnowsze i, jak się wydaje, najbardziej istotne ostatnio informacje dotyczące Internetu.

Czasopisma o zasięgu międzynarodowym m. in. "Newsweek" czy "Time" oraz inne regularnie, prawie w każdym numerze informują o nowościach Internetu -- niemal jak o polityce czy pogodzie. W Polsce systematycznie robią to na razie pisma specjalistyczne lub komputerowe dodatki gazet. Do codziennych ich wydań Internet zapewne też trafi, oczywiście gdy liczba korzystających ze światowej sieci jeszcze bardziej wzrośnie. Obecnie dostęp do Internetu ma 60--70 tys. osób w naszym kraju.

Co więc takiego ostatnio dzieje się w Internecie i z Internetem?

Radio i telewizja w komputerowej sieci

W Internecie transmitowane były już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 560

Spis treści
Zamów abonament