Przedsiębiorca, który zerwie umowę, może pozbawić się szans na start w kolejnych przetargach
Czasem współpraca między wykonawcą a zamawiającym się nie układa. Wykonawca musi wówczas zdecydować, czy zacisnąć zęby i dalej realizować kontrakt, czy go zerwać. Ta druga możliwość to ostateczność.
- Moja firma wygrała przetarg na sprzątanie i od pewnego czasu realizuję umowę. Chciałbym ją jednak zerwać, ponieważ moje stosunki z zamawiającym nie układają się z jego winy (np. zamawiający ma zastrzeżenia, co do jakości sprzątania, chociaż było wykonane bardzo rzetelnie; mimo że usługę wykonuję w umówionym ustnie terminie, nalicza mi kary za opóźnienie). W tych okolicznościach realizacja umowy stała się dla mnie nieopłacalna, chcę więc ją zerwać, ale nie wiem, czy nie będzie to miało niekorzystnych konsekwencji. Jak powinienem postąpić? -pyta czytelnik DOBREJ FIRMY.
Nie warto zrywać umowy. Zwłaszcza, jeśli wykonawca zamierza nadal działać na rynku zamówień publicznych. I nie chodzi tylko o to, że zyska on opinię niesolidnego kontrahenta. Znacznie bardziej dolegliwą konsekwencją jest to, że zrywając w ten...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta