Najchętniej widziane są przedsiębiorstwa związane z lotnictwem
W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis do końca roku zakończy się większość prac związanych z uzbrajaniem 40 ha terenu. Koszt tej inwestycji sięga 40 mln zł. 87 proc. tej sumy pochodzi z funduszy unijnych.
Władze parku chcą przyciągnąć przede wszystkim przedsiębiorstwa z branż związanych z przemysłem lotniczym. I to zarówno dużych zagranicznych inwestorów, jak i mniejsze firmy, które będą kooperantami i dostawcami.– Zgłosiło się do nas już kilkadziesiąt firm – mówi Monika Szymańska, kierownik Centrum Obsługi Inwestora w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (instytucja ta zarządza parkiem).
25 stycznia 2008 roku zostanie rozstrzygnięty pierwszy przetarg. Szanse na rozpoczęcie działalności w parku mają przede wszystkim firmy innowacyjne oraz związane z lotnictwem, informatyką i motoryzacją.
Wstępnej selekcji dokonuje zarząd Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a decyzje podejmuje rada parku złożona z przedstawicieli...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta