Co najmniej 12 godzin obowiązkowej nauki dla maluchów
Prowadzący punkty i zespoły przedszkolne muszą do 1 września dostosować się do nowych wymagań w zakresie tzw. podstawy programowej
Od tej daty pięcioletnie dzieci będą realizowały roczne przygotowanie przedszkolne, czyli tzw. zerówkę, nie tylko w typowych przedszkolach i w szkołach podstawowych, ale także w zespołach i punktach przedszkolnych. Te zmiany mają pozwolić dzieciom z miniprzedszkoli zapewnić takie samo jak w zwykłych placówkach przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.
Wynika to z nowelizacji ustawy o systemie oświaty (DzU z 2004 r. nr 256, poz. 2572 ze zm.) oraz z nowego rozporządzenia w sprawie innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania (DzU z 2009 r. nr 83, poz.693). Prowadzący małe placówki muszą więc od najbliższego roku przedszkolnego być przygotowani na zmiany.
Dłuższa nauka w dużej grupie
Rozporządzenie określa minimalny dzienny i tygodniowy wymiar godzin zajęć, w ramach których jest realizowana podstawa programowa wychowania przedszkolnego. Zależy ona od liczebności dzieci w danej placówce.
I...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta