Gejowski rodowód mody
Dla projektanta geja kobieta to obiekt, na którym umieścić można dowolną instalację, nawet jeśli nie da się jej nosić
W Narodowej Galerii Portretu w Londynie obejrzałam wystawę „Ikony gejów”. Wbrew tytułowi nie tylko o gejów tu chodzi. Kuratorka Sandi Toksvig poprosiła dziesięciu prominentnych angielskich gejów o wybranie sześciu postaci, które stały się dla nich źródłem inspiracji. Na zdjęciach 160 osób, niekoniecznie tej opcji, mamy pisarzy, poetów, artystów rocka, sportowców. Ich wzajemne związki trudno byłoby określić. Elton John wymienia Mścisława Rostropowicza i Gianniego Versace, bohaterem brytyjskiego aktora filmowego i scenarzysty Iana McKellena jest romantyczny poeta Walt Whitman.
Geje wtopili się we współczesną kulturę, przestali szokować, a już na pewno stracili powody, dla których musieliby ukrywać swoją orientację. Homoseksualizm jest nie tylko akceptowany, ale coraz częściej słyszy się, że stanowi wpływowe lobby. A już nikt nie kwestionuje tego, jak wielki wpływ ma na modę.
Biust jak u chłopca
W środowisku mody...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta