Podwójnie limitowana objętość odpowiedzi i sprostowania
Tekst zastrzeżenia nie może być dłuższy niż dwie objętości fragmentu materiału, którego dotyczy
Sąd Najwyższy w wyroku, odnosząc się do art. 32 ust. 7 prawa prasowego, wyjaśnił, że jeśliby tak ustalona objętość okazała się większa niż pół strony znormalizowanego maszynopisu, to wchodzi w rachubę następne ograniczenie przewidziane w tym przepisie. Otóż redaktor naczelny może od zainteresowanego zażądać, by ją odpowiednio skrócił. Słowem, przepis ten podwójnie ogranicza objętość takich anonsów.
19 stron sprostowań
W sprawie tej chodzi o dwa artykuły zamieszczone w “Gazecie Wyborczej” w kwietniu 2005 r.: “SKOK do prokuratora” i “SKOK brnie w kłopoty”.
Obie publikacje poświęcone były sytuacji w Krajowej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej w Sopocie. W obu powtarzały się podobne stwierdzenia i zarzuty. Ich autor przytaczał jednocześnie opinie i kontrargumenty Krajowej Kasy, a w numerze z drugą publikacją zamieszczono wywiad “Rządzimy, bo się znamy” z prezesem jej zarządu Grzegorzem B.
Krajowa Kasa, członkowie jej organów,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta