Koszty płacy bez ekwiwalentu
A to dlatego, że rekompensata za urlop nie mieści się w wynagrodzeniu brutto. Tak samo jak dodatki mieszkaniowe czy zapomogi
Czy do poz. 42 w INF-D-P (wynagrodzenie osiągane) doliczamy obowiązkowe składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe, wypadkowe, fundusz pracy i FGŚP od ekwiwalentu urlopowego? – pyta czytelnik.
Z pytania czytelnika nie wynika, czy chodzi mu o koszty płacy wykazywane w poz. 40 na druku INF-D-P w roku 2009 czy może o wynagrodzenie osiągane, które wykazywało się w poz. 42 na druku INF-D-P, ale w 2008 r. Prawodopodobnie o to pierwsze, bo od 1 stycznia 2009 r. w poz. 40 na druku INF-D-P pracodawcy muszą wyliczać koszty płacy (de facto wynagrodzenie osiągane wykazywane właśnie w poz. 42 na INF-D-P w 2008 r.) z uwzględnieniem składek na ubezpieczenia społeczne oraz na Fundusz Pracy (FP) i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP).
Zmiana definicji
„Koszt płacy” po 1 stycznia 2009 r. oznacza, według Biura Pełnomocnika ds....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta