Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

OECD a polski system podatkowy

18 maja 1996 | Prawo | MG

OECD a polski system podatkowy

Mieczysław Godzisz

Minister finansów w połowie ubiegłego roku obiecywał, że członkostwo Polski w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) jeszcze do końca 1995 r. jest zapewnione. Nie udało się. Członkowie OECD dość jasno dali nam do zrozumienia, że same dobre chęci nie wystarczą i że musimy najpierw sporo zmienić u siebie w sferze ogólnych przepisów dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Chciałbym podzielić się kilkoma uwagami odnośnie do wysiłków legislacyjnych 1996 r. w zakresie przepisów regulujących życie gospodarcze.

OECD jednoznacznie wskazała, że Polska będzie mogła stać się członkiem tej organizacji, jeżeli dostosuje zręby prawne przewidziane dla prowadzenia działalności gospodarczej w kraju do norm i zasad ogólnych w krajach członkowskich OECD. Tak więc przed Polską stoją określone zadania, od których spełnienia zależy realizacja naszych ambicji członkowskich w 1996 r.

Przed omówieniem poszczególnych przepisów, które w ich obecnym kształcie blokują nam wejście do OECD, słów kilka o samej OECD.

Organizacja ta powstała wraz z podpisaniem konwencji paryskiej 14 grudnia 1960 r. i ma za zadanie szerzyć i propagować zasady postępowania zmierzające m. in. do:

J osiągnięcia najwyższego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 755

Spis treści
Zamów abonament