Towarzystwo pokryje koszty leczenia i zadba o zastępstwo dla chorego
W podróżach służbowych popularne są polisy otwarte. Pracodawca szacuje, ile osób i na jak długo wyjedzie, i opłaca zaliczkowo składkę. Ostateczne rozliczenie następuje po zakończeniu umowy
Nieszczęśliwe zdarzenie podczas służbowego wyjazdu za granicę może spowodować wiele problemów i wiązać się z wydatkami. Koszty leczenia poza granicami kraju często są wysokie. Sprowadzenie chorego pracownika z innego państwa też może być niemałym obciążeniem finansowym. Dlatego zawsze przy- da się odpowiednia polisa.
W przypadku podróży służbowej ochrona, z pewnymi modyfikacjami, powinna być taka sama jak przy wyjeździe turystycznym. Ubezpieczenie obejmuje najczęściej koszty leczenia, usługi assistance, NNW, OC, bagaż podróżny. Klient sam może wybrać najdogodniejszy dla siebie zakres i wysokość sumy ubezpieczenia.
Przed wyjazdem trzeba zwrócić uwagę na ograniczenia odpowiedzialności. Mogą one dotyczyć np. chorób przewlekłych, terroryzmu, wojny. Ochronę moż- na rozszerzyć, opłacając dodatkową składkę. Warto o tym pomyśleć np. wtedy, gdy pracownik wybiera się do kraju zagrożonego wojną czy rozruchami.
Gdy potrzebny jest lekarz
Najważniejsze jest ubezpieczenie kosztów leczenia, szczególnie gdy ktoś wyjeżdża poza Unię Europejską. W państwach UE, Islandii, Liechtensteinie, Norwegii i Szwajcarii Polacy mają prawo do korzystania ze świadczeń medycznych finansowanych przez te państwa w takim samym zakresie jak ich obywatele. Trzeba się jednak liczyć z tym, że za niektóre usługi i tak trzeba zapłacić. Wszystko zależy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta