Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Adwokaci Smoleńska

17 lipca 2010 | Plus Minus | Robert Horbaczewski
Rafał Rogalski, pełnomocnik rodziny Kaczyńskich
autor zdjęcia: Radek Pasterski
źródło: Fotorzepa
Rafał Rogalski, pełnomocnik rodziny Kaczyńskich
mec. Piotr Schramm
źródło: materiały prasowe
mec. Piotr Schramm

Pełnomocnicy rodzin ofiar katastrofy składają wnioski dowodowe. Chcą odpowiedzi na wiele pytań. Tymczasem mają kłopoty z szybkim dostępem do akt śledztwa

Już 25 pełnomocników procesowych ustanowiły rodziny ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Z mediów znanych jest zaledwie kilku. Mec. Rafał Rogalski reprezentujący rodzinę Kaczyńskich i pięciu innych ofiar katastrofy lotniczej. Stefan Hambura, adwokat z Berlina, pełnomocnik rodzinny Anny Walentynowicz. Mec. Piotr Pszczółkowski z Łodzi, który występuje w imieniu Jarosława Kaczyńskiego. Warszawski adwokat Piotr Schramm (nie ujawnia, jakie rodziny reprezentuje). Mec. Grzegorz Jaworski z Gliwic, pełnomocnik Małgorzaty Wassermann, a także Bartosz Kownacki, który reprezentuje rodziny Sławomira Skrzypka, Grażyny Gęsickiej, Tomasza Merty i Bożeny Mamontowicz-Łojek.

Koledzy z palestry mówią o nich „adwokaci Smoleńska”. Niektórzy blisko współpracowali ze zmarłymi. Mec. Hambura występował choćby jako pełnomocnik Anny Walentynowicz w jej sporze z reżyserem Volkerem Schloendorfem. Sprawa dotyczyła filmu „Strajk”, w którym losy Agnieszki Walczak, fikcyjnej pracownicy Stoczni Gdańskiej, oparto na biografii Anny Walentynowicz, legendarnej działaczki „Solidarności”. Ona uważała, że film zawierał przekłamania. Producenci filmu przesłali wyjaśnienia w przepraszającym tonie i przekazali zgodnie z jej wolą darowiznę na rzecz Kliniki Chorób Oczu.

– Mecenas Hambura to człowiek, dzięki któremu będziemy mieli pewność, że śledztwo przeprowadzono bezstronnie. Poza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8676

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament