Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Remontowy paraliż stolicy

30 sierpnia 2010 | Życie Warszawy | Konrad Majszyk
największe utrudnienia tej jesieni w Warszawie
źródło: Życie Warszawy
największe utrudnienia tej jesieni w Warszawie

Start budowy drugiej linii metra, zwężona al. Niepodległości, Popiełuszki bez tramwajów, zamknięte Okęcie i tory PKP do Pruszkowa. Kończą się wakacje, a zaczynają największe od lat utrudnienia.

To nie będzie łatwa jesień dla kierowców – mówi Tomasz Kunert z Biura Koordynacji Remontów. – Niekiedy jedynym rozsądnym rozwiązaniem może być przesiadka do komunikacji miejskiej.

W ostatnich dniach sierpnia furczą maszyny budowlane.

W ostatni weekend władze Śródmieścia otworzyły Poznańską między Al. Jerozolimskimi i Hożą. Wczoraj arcybiskup Kazimierz Nycz poświęcił nowiutkie rondo Ryszarda Kaczorowskiego w Piastowie – u zbiegu al. Wojska Polskiego i ul. Warszawskiej. Na zamkniętym wiadukcie na ruchliwej Łopuszańskiej nad al. Krakowską udało się wymienić felerną izolację, więc ma on zostać otwarty tuż przed 1 września.

Tego nie skończą

Ale większości remontów nie uda się skończyć przed wrześniem. Wyścig z czasem trwa np. na Emilii Plater między Świętokrzyską i Dworcem Centralnym. Prace ruszyły dopiero pod koniec lipca, dlatego otwarcie newralgicznej ulicy w samym sercu miasta przed zakończeniem wakacji stoi pod znakiem zapytania.

– Ul. Emilii Plater powinna być przejezdna ok. 1 września. Nawet wtedy nie zachęcam jednak kierowców do korzystania z niej. Będziemy tam zwężali jezdnie, żeby zagospodarować pas między nimi – mówi wicedyrektor Zarządu Remontów i Konserwacji Dróg Wiktor Wojewódzki.

Zarząd Terenów Publicznych nie wyrobił się z przebudową Mokotowskiej między Wilczą i Piękną....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8713

Spis treści
Zamów abonament