Oskładkowanie wypłat realizowanych po ustaniu zatrudnienia
Zwolniony z końcem 2009 r. pracownik wystąpił o wypłatę wynagrodzenia za godziny nadliczbowe i ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy. Sprawa znalazła finał w sądzie, przed którym została zawarta ugoda. Na jej podstawie mamy wypłacić mu połowę żądanej kwoty, która to kwota zaspokaja jego roszczenia względem naszej firmy. Czy od wypłaconej kwoty należy naliczyć i opłacić składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne?
W sytuacji gdy następuje wypłata wynagrodzenia na podstawie zawartej ugody, jego oskładkowanie zależy od roszczenia, z jakim wystąpił do swojego byłego pracodawcy zwolniony pracownik.
Jeżeli chodzi o roszczenie, które dotyczy wynagrodzenia wyłączonego z podstawy wymiaru składek, od wypłacanej kwoty nie powinny być naliczane składki na ubezpieczenia społeczne i w konsekwencji ubezpieczenie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta