Turów przerwał czarną serię

18 października 2010 | Sport | Marek Cegliński

Energa Czarni i Zastal na czele Tauron Basket Ligi. W najciekawszym meczu 2. kolejki Turów wygrał z Anwilem

Od siedmiu lat koszykarze ze Zgorzelca nie wygrali u siebie z Anwilem Włocławek. Czarną serię przerwali w sobotę, pokonując wicemistrzów Polski 83:79 po dramatycznym meczu.

Turów trenuje w tym sezonie Jacek Winnicki, który zrezygnował z pracy z kobietami w Gdyni (z Lotosem zdobył mistrzostwo Polski) i przeniósł się na drugi kraniec Polski. Stara się nauczyć swój zespół aktywnej, twardej obrony i szybkich kontrataków.

Taka taktyka dawała efekty i cztery punkty przewagi do przerwy. Jednak początek trzeciej kwarty był popisem Anwilu. Goście wygrali ten fragment meczu 18:2, objęli prowadzenie 52:40 i byli blisko...