Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdy nie można udowodnić zarobków

08 czerwca 2011 | Prawo i praktyka | Jan Kalicki

Wiele osób, które pracowały, szczególnie w odległych latach, nie jest w stanie udowodnić swoich zarobków. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne

Najczęściej jednak chodzi o brak dokumentacji płacowej z tych lat w przypadku, gdy pracodawca został zlikwidowany lub przekształcony. I w takiej sytuacji z pomocą przychodzą nowe przepisy obowiązujące od 1 stycznia 2009 r. A konkretnie art. 15 ust. 2a ustawy emerytalnej.

Pozwala on w określonych przypadkach przyjąć do ustalenia podstawy wymiaru świadczeń (w tym również emerytury) minimalne wynagrodzenie pracowników.

Zgodnie z tym przepisem w przypadku, gdy nie można ustalić podstawy wymiaru składek w okresie pozostawania w stosunku pracy wskazanym do ustalenia podstawy wymiaru emerytury i renty, za podstawę wymiaru składek przyjmuje się kwotę obowiązującego w tym okresie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8948

Spis treści
Zamów abonament