Inwestycja w obcych środkach trwałych czy remont
Inwestycja w obcych środkach trwałych czy remont
Spółka cywilna wynajęła na czas określony lokal użytkowy od instytucji państwowej. Wspólnicy pomalowali pomieszczenia, położyli na podłodze terakotę, naprawili instalacje, wymienili zużyte okna, założyli kraty na okna i drzwi, zburzyli jedną ścianę działową, wybili otwór na drzwi i założyli drzwi wewnętrzne. Większość prac wykonali we własnym zakresie, nie ponosząc kosztów. Zapłacono, na co są rachunki VAT, tylko za remont instalacji, za drzwi, które wraz z montażem kosztowały 1990 zł w cenie netto, za taśmę schodową za 195 zł (schodki wykonali we własnym zakresie) i za materiały do naprawy instalacji elektrycznej.
Obiekt, w którym znajduje się wynajęty lokal, amortyzuje właściciel. Całość wydatków poniesionych na remont wynosi ok. 10 proc. wartości lokalu. Czy można przyjąć, że dokonano inwestycji w obcych środkach trwałych w postaci ulepszenie środka trwałego, czy tylko remontu? Czy w związku z tym poniesione wydatki...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta