Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

21 września 1996 | Plus Minus | GB

Informacje

Piąte spotkanie

Rozmowa z Giorgio Strehlerem

Przywozi pan do Krakowa na VFestiwal Unii Teatrów Europy dwa spektakle "Wyjątek i regułę" i "Milva śpiewa nowego Brechta". Jaka jest pana opinia o tegorocznym Festiwalu i o Krakowie, mieście, w którym występował pan kiedyś ze "Sługą dwóch panów"?

Najważniejsze -- poza występami teatrów, oczywiście -- jest to, że ten Festiwal odbywa się już po raz piąty. Znaczy to, że idea Teatru Europy rozszerza się i to niezależnie od niewystarczającej uwagi, jaką poświęcają kulturze instytucje europejskie. To bardzo ważne, iż teatry tylu krajów łączy wspólna chęć wymiany przedstawień, doświadczeń i pracy. Wierzę, że te spotkania są jednym ze sposobów rodzenia się prawdziwej europejskiej kultury teatralnej. A dla mnie szczególną przyjemnością jest powrót po tylu latach do Krakowa, miasta pełnego kultury i zainteresowania dla teatru.

Co pan sądzi o polskim teatrze?

Teatr polski ze swoją duszą...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 866

Spis treści

Nieruchomości, budownictwo

Raporty

Zamów abonament