Nauka dla wytrwałych
Wiedza, sukces zawodowy i prestiż – to dla nich Polacy decydują się na trud zdobycia tytułu doktora.
A drogi, by zrealizować marzenia w tej dziedzinie, są trzy: studia III stopnia, samodzielne znalezienie i opłacenie promotora lub autorstwo wynalazku docenionego w świecie nauki.
Ponad 36 tys. doktorantów kształciło się na polskich uczelniach w roku akademickim 2009/2010 – tak wynika z danych statystycznych GUS. Liczba ta z roku na rok rośnie.
Studia doktoranckie sprzyjają naukowej działalności uczelni. Dają możliwość kształcenia kadry zarówno dla placówki, w której są organizowane studia, jak również dla innych uczelni.
Gdy Polska weszła do Unii Europejskiej, zmienił się system edukacji na poziomie szkolnictwa wyższego. Polskie uczelnie miały kilka lat, by przejść tzw. deklarację bolońską. To system, który ma ujednolicić system szkolnictwa wyższego w Europie oraz podnieść prestiż uczelni działających na Starym Kontynencie w stosunku do amerykańskich placówek akademickich. Równie ważnym powodem odgórnych regulacji w europejskim szkolnictwie wyższym był brak...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta