Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mediatorzy wkroczą do gry

07 września 2011 | Rzeczpospolita Akademicka | blik
Specjalistyczne studia mogą znaleźć dla siebie m.in. członkowie grup odtwórstwa historycznego
autor zdjęcia: Marian Zubrzycki
źródło: Fotorzepa
Specjalistyczne studia mogą znaleźć dla siebie m.in. członkowie grup odtwórstwa historycznego

Studia podyplomowe | Czy na biotechnologii można zarobić? Jak się chronić przed powodzią? Jak wyglądały wojny w Europie barbarzyńskiej i w średniowieczu?

Odpowiedzi na te pytania można znaleźć na studiach podyplomowych. Wiele z nich to nowe propozycje.

Trwa nabór na studia podyplomowe. Niemal każda szkoła wyższa ma je w ofercie, którą stale wzbogaca. – Takie jest zapotrzebowanie rynku – tłumaczą przedstawiciele uczelni. Wiele osób decyduje się na naukę, bo od pół roku do dwóch lat można zyskać nowe umiejętności, dodatkową wiedzę i wartościowy dyplom.

Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego proponuje nowy kierunek interdyscyplinarnych studiów podyplomowych biznes w biotechnologii. – Jest on przygotowany z myślą o osobach zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w life science oraz wiążących karierę zawodową z tą branżą – mówią przedstawiciele uczelni. Dodają, że głównym atutem tych studiów jest zaangażowanie wykładowców-praktyków (menedżerów, członków kadry zarządzającej).

Zajęcia będą się odbywały w trybie zaocznym w soboty i niedziele. Zaplanowano po dwa zjazdy w każdym miesiącu. Studia trwają dwa semestry, a w każdym będzie po około 80 godzin wykładowych i 20 godzin zajęć praktycznych.

Zajęcia podzielono na bloki tematyczne. Wśród nich znalazły się: biotechnologia dla menedżerów, ekonomia dla biotechnologów, innowacyjny biznes w life science i transfer technologii w branży life science....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9024

Spis treści
Zamów abonament