Świat widziany z kruchty
Świat widziany z kruchty
Jarosław Gowin
"Książka ojca Zięby to zbiór błyskotliwych rozważań na temat współczesnego chrześcijaństwa, kultury i polityki". Zdanie zamieszczone przez wydawcę na okładce książki nie jest powszechnie stosowanym dziś chwytem reklamowym; w polskiej publicystyce mało jest stanowisk równie konsekwentnych, spójnych i przemyślanych, jak to, które rozwija dobrze znany czytelnikom "Tygodnika Powszechnego" autor rubryki "Zapiski z kruchty".
Jego książka jest ważnym głosem o podstawowych dla Polski sprawach, dlatego tak istotne jest, by została zauważona, przedyskutowana, gdy trzeba -- skrytykowana. Z pewnością wywoła skrajne reakcje -- bezkrytycznego entuzjazmu i totalnego odrzucenia -- ma jednak wszelkie dane i na to, by stać się punktem wyjścia do spokojnej, poważnej dyskusji.
Osoba i pisarstwo ojca Zięby
kojarzone są przed wszystkim z często przewijającą się w jego tekstach tematyką stosunku chrześcijaństwa do ekonomii i liberalizmu. Kto jednak w autorze "Przed szkodą. .. " chciałby widzieć "księdza od ekonomii", nie tylko zubożałby odbiór jego myśli, ale i wystawiałby się na ryzyko opacznego jej zrozumienia. Aby tego ryzyka uniknąć, najlepiej zacząć lekturę książki od końca -- od rozdziału "To, co ważne naprawdę". Wypełniają go...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta