Ważniejszy zakres prac niż nazwa stołka
BHP Kierując podwładnego na badania lekarskie, trzeba precyzyjne określić zagrożenia czyhające na pracownika podczas wykonywania konkretnych obowiązków – tak uznał Sąd Najwyższy
Według SN przez „stanowisko pracy”, o którym mowa w art. 229 § 4 kodeksu pracy, należy rozumieć zarówno określenie rodzaju pracy, jak i miejsca (warsztatu) pracy.
W skierowaniu na badania lekarskie podstawowe jest określenie czynników zagrożeń zdrowia i życia pracownika, czyli charakterystyka stanowiska pracy, a nie jego nazwa (wyrok SN z 9 marca 2011, II PK 225/10).
Lekarz bada
Pracownicy podlegają okresowym badaniom lekarskim. Jeśli są niezdolni do pracy z powodu choroby przez ponad 30 dni, muszą też przejść kontrolę, aby ustalić zdolność do wykonywania zadań na dotychczasowym stanowisku. Pracodawca nie może dopuścić podwładnego bez aktualnego orzeczenia stwierdzającego brak przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta