Jak się uczyć – samodzielnie czy z wykładowcą?
Zdobycie kwalifikacji ACCA to przejście przez serię kilkunastu egzaminów, z których każdy kolejny jest coraz trudniejszy. To zadanie karkołomne. Nagrodą jest przepustka do świata wielkich finansów.
Ten świat nie dla wszystkich stoi otworem. Zarządzanie pieniędzmi w wielkich korporacjach powierza się tylko najlepszym specjalistom. Polowanie na osoby posiadające kwalifikacje ACCA firmy zaczynają jeszcze zanim zaliczą one komplet egzaminów. Dlaczego?
– Pracodawcy są przekonani, że studenci i absolwenci ACCA są wyjątkowymi pracownikami już choćby z tego powodu, że podejmują próbę przejścia przez wiele egzaminów, które uznawane są za jedne z najtrudniejszych na świecie – mówi Katarzyna Misiak z BPP Professional Education. – W oczach pracodawcy są to osoby doskonale przygotowane nie tylko merytorycznie, ale także nieprzeciętnie zdeterminowane i wytrwałe w dążeniu do celu.
Poza naturalnym zainteresowaniem finansami determinacja w zdobyciu kwalifikacji ACCA jest niezbędna. Program ACCA składa się z 14 egzaminów odbywających się dwa razy w roku – w czerwcu i w grudniu. Średnie tempo zdania wszystkich egzaminów to dwa i pół roku. Pierwsze egzaminy mają formę testów komputerowych. Stopień ich trudności jest o tyle mniejszy, że są to testy wyboru. Kolejne egzaminy są już coraz bardziej zaawansowane i w większości polegają na rozwiązywaniu konkretnych problemów zawodowych występujących w przedsiębiorstwach.
Egzamin polega na rozwiązaniu konretnej sytuacji występującej w firmie. Problem należy przeanalizować, wyciągnąć wnioski, dokonać...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta